Alyvos keitimas- viena pagrindinių periodinės automobilių priežiūros operacijų.

Alyva sumažina judančių ir tarpusavy sąveikaujančių metalinių detalių trintį, tuo pačiu pailgina jų tarnavimo laiką. Ypač tai svarbu variklyje. Šio agregato darbo sąlygos yra ekstremalios: fizinis krūvis, dideli sūkiai, temperatūrų kaita, degimo proceso atliekos, trinties metu susidarančios metalo mikrodalelytės - visa tai įtakoja alyvos kokybės ir tepimo savybių pasikeitimą. 

Kiekvienas automobilių gamintojas savo automobiliams yra nustatęs 2 pagrindinius parametrus - ridą ir laiko tarpą, kuriems suėjus būtina keisti visų agregatų alyvą. Anksčiau buvo nusistovėjusi tvarka keisti alyvas (ypač variklyje) kas 10 000 kilometrų. Dabar, tobulėjant alyvų gamybos technologijai, keitimo terminai prasitęsė nuo 10 000 iki 30 000 kilometrų, priklausomai nuo automobilio konstrukcinių ypatumų, eksploatacijos sąlygų. Kiekvienas gamintojas savo instrukcijose pateikia rekomendacijas kokiu periodiškumu, ir kokios specifikacijos alyvą rekomenduoja naudoti viename arba kitame automobilyje. Todėl atlikdami automobilių techninius aptarnavimus visus klientus informuojame kokia alyva yra rekomenduojama jo automobiliui ir kada ją reikia keisti.

Kartu su alyva visada keičiami ir alyvos filtrai. Jie taip pat yra skirtingi. Ir mūsų specialistai visada parinks Jums teisingą variantą.