Jeigu Jūsų automobilis nukentėjo autoįvykyje ir Jūs buvote nekaltas, Jūsų automobilio remonto išlaidas padengs kaltininko draudimo bendrovė.

Kaip ir KASKO atveju, pirmiausiai - skambutis į kaltininko draudimo bendrovę. Bendrovės pavadinimas privalo būti nurodytas supildytame autoįvykio protokole. Draudimo bendrovė suteiks Jums žalos numerį ir BŪTINAI paklaus - ar jūs norėsite, kad būtų atlygintas automobilio remontas autoserviso įmonėje, ar imsite piniginę išmoką iškart pervedant pinigus į Jūsų sąskaitą?

Čia Jums teks apsispręsti: susigundyti iškart pasiimti pinigus, ar atsispirti pagundai ir vežti automobilį į autoservisą remontui.

Šioje vietoje galime patarti: draudimo kompanija suinteresuota galimai greičiau uždaryti žalos bylos administravimą ir kuo greičiau Jums išmokėti pinigus. Tačiau šiuo atveju Jūs rizikuojate gauti mažesnę pinigų sumą, negu ta, kuri bus reikalinga kokybiškam automobilio remontui. Esmė tame, kad nebūdami specialistais tikriausiai apsiriksite įvertindami sugadinimų mastą. Draudimo kompanijai tik pagal nuotraukas vertinant žalą, liks nepastebėta daugybė išoriškai nematomų sugadinimų. Jie pasimato tik automobilį išardžius. Be to draudimo kompanijos nėra PVM mokėtojos. Todėl, kompensuojant žalą be remonto sąmatos, Jūsų išmoka bus PVM suma (21%) mažesnė. Taip pat draudimo kompanijos greitoms išmokoms mokėti naudoja savo viduje nustatytą valandinį įkainį, kas ne visada atitinka šiandieninius rinkos įkainius. Todėl kokybiškai susiremontuoti automobilį oficialiai dirbančiame autoservise, arba nusipirkti naują dalį parduotuvėje pinigų neužteks. Teks pasitenkinti „garažiukų“ paslaugomis, o dalis pirkti naudotų dalių pardavimo vietose. 

Visi kiti administravimo veiksmai tokie patys kaip ir KASKO atveju:

Jūs pateikiate automobilio techninį pasą, žalią galiojančios  VTA lapą, vairuotojo pažymėjimą, eismo įvykio deklaraciją arba policijos pažymą, draudimo kompanijos Jums pateiktą žalos numerį. Mūsų ekspertai aprašo sugadinimus, fotografuoja automobilį, surenka dokumentus ir išsiunčia į draudimo kompaniją.